"Smyslů plné focení" 

KURZY KREATIVNÍ FOTOGRAFIE

PARTNER:

Záruka kvality na všech úrovních...

"Po absolvování už svět neuvidíš stejně jako doposud."

V minulých letech se nám podařilo vést úspěšné kurzy v Praze a Bruselu.
Tentokrát jsme vytvořili online formát pro všechny kdekoliv na světě.
Krátká jasná teorie a vyšleme účastníky na fotolov.
Poté se společně sejdeme online na konzultace a rozbor snímků.

 • ZAČÁTEČNÍCI I POKROČILÍ
  Tipy "jak na to" každý den. V rámci konzultací s dvěma vedoucími zodpovězení základů i složitějších otázek. Modul 2 má pro pokročilejší navíc náročnější úkoly a patřičné návody.
 • PRO DĚTI A MLÁDEŽ, DOSPĚLÉ
  Děti od 5 let za pomoci rodiče. Mládež a dospělí samostatně. Při kempu č. 1 se ke svým dětem přidali i nadšeně rodiiče.
 • KDEKOLIV V ČR I PO CELÉM SVĚTĚ
  Online z pohodlí domova veškeré zadání úkolů v češtině, vysvětlení teorie a potom výzva vyběhnout fotit.
 • MOBILEM, KOMPAKTEM, ZRCADLOVKOU
  Není třeba hned běžet do obchodu a pořizovat si drahý fotoaparát. Foť s tím, co máš k dispozici.
 • ANLÝZA ODEVZDANÝCH ÚKOLŮ
  Probíhají i schůzky s účastníky a naživo (online) rozebereme odevzdané úkoly a dáme cenné rady. Zadáváme i další podúkoly pro větší rozvoj.
 • HRAVĚ, JEDNODUŠE, EFEKTIVNĚ, BEZ PŘEKÁŽEK
  Zvolená témata a přístup jsou prověřené mnohaletou praxí vedení fototáborů v Bruselu a Praze. Rady jsou jednoduché a přitom efektivní.
 • OVĚŘENO NA STOVKÁCH ÚČASTNÍKŮ
  "Našimi rukami" prošlo nespočet dětí, mládeže i dospělých kurzistů.
 • ZÁRUKA, ŽE SE NIKDO NEBUDE NUDIT
  Díky unikátnosti online konzultací zodpovíme na jakékoliv dotazy a potíže. Zadáme případně i další alternativní úkoly (lehčí nebo těžší).
 • VEDOUCÍ S PRAXÍ DESÍTEK LET
  Pod vedením dvou profíků - ženy a muže, kteří mají každý více jak 30letou praxi v různorodých oborech fotografie a "dokonale" se doplňují.
 • GARANCE 100% SPOKOJENOSTI 🙂
  Ještě jsme se s tím nesetkali, ale může se stát, že se Ti s fototáborem netrefíme do noty. Pokud zjistíš po 2 dnech, že to není pro Tebe, můžeš kurz ukončit a my Ti bez řečí vrátíme peníze. Chceme jen spokojenou partu a nadšené fotografy 🙂

Kdo tě povede ?

Zdeňka Hanáková & Dušan Swalens

Čeští fotografové, každý s praxí přes třicet let. Je jejich profesí i životní vášní.
Přidej se do jejich fotoparty i ty ! 🙂

Zdeňka

tě zavede do světa dokumentární, módní, portrétní anebo třeba reklamní fotografie. Provede tě krok za krokem aranžováním zátiší. Její srdeční záležitostí je i černobílé zpracování. Sama měla mnoho autorský výstav a naučí tě, jak i takovou společenskou událost připravit. Pracovala jako obrazová šéfredaktorka celostátního deníku a máš možnost se jí zeptat, jak to v novinách a časopise funguje.

Dušan

ti představí svět fantazie zblízka - detaily - díky makrofotografii. Naučí tě umění zachytit krajinu nebo architekturu. Poradí i s doladěním kompozice, dodatečným zpracováním a nastavením fotoaparátu. Vydal i několik fotografických publikací a prozradí ti jak na takové projekty jít.
Mimo jiné je i vášnivý filmař a na téma "rozpohybovaných obrázků" se ho můžeš také zeptat.

Jak to bude probíhat ?

 • 1
  NEJPRVE DOSTANEŠ ONLINE PŘÍSTUP
  Sedni si k počítači. Budeš moct vstoupit do členské sekce. Na úvodní stránce je přehled všech dní a popis včetně uvítacího videa.
 • 2
  KAŽDÉ RÁNO SE ODEMKNE NOVÝ DEN
  Od pondělí do pátku bude každý den s jiným tématem a k němu jednotlivé kroky.
 • 3
  NEJPRVE TROCHA TEORIE
  Doporučujeme si prostudovat tipy a rady "Jak na to". Dozvíš se jak je lehce zvládnout. A také něco navíc o principech fotografování. Příliš dlouho neseď u počítače, praxe Tě naučí nejvíce.
 • 4
  ÚKOL DNE
  Přečti si zadání úkolu na daný den, podívej se na příklady a promysli si, co by jsi mohl doma nebo v okolí kde žiješ využít a nafotit.
 • 5
  VÝZVA K AKCI
  Popadní mobil nebo foťák a již dopoledne vyběhni fotit. Po obědě se ještě jednou vydej nafotit další alternativy.
 • 6
  VYBER SVÉ NEJLEPŠÍ SNÍMKY
  Odpoledne si prohlédni co jsi nafotil. Vyber dle zadání 3-6 nejlepších záběrů co se Ti líbí.
 • 7
  ODEVZDEJ A JDI NA KONZULTACI
  Do 16. hodiny pošli svůj výběr. Fotografie zařadíme do galerie. V úterý a v pátek v 17. hodin přijď na online konzultaci s vedoucími, kteří Tvoje fotky okomentují. Večer na stránce 2. a 5. dne uvidíš "zpětnou vazbu".
 • 8
  ZEPTEJ SE NA COKOLIV
  Na konzultaci se můžeš zeptat na cokoliv okolo techniky i samotného fotografování. Budeme sdílet své zážitky, zkušenosti. Vše budeme nahrávat a bude k dispozici jako videozáznam na stránce každého dne.
 • 9
  PROMÍTÁNÍ A VÝSTAVA
  V sobotu se setkáme i s rodiči a přátleli na online promítání a virtuální výstavě. Potom se můžeme pobavit i o zážitcích a zkušenostech. A to v 17 hodin (středoevropského času) opět přes ZOOM.

5 dní - každý den nové téma

Jdu do toho !

 • FOTÍM RÁD/A
 • CHCI SE VE FOCENÍ ROZVÍJET
 • HRAVÁ FORMA BEZ PŘEKÁŽEK MI VYHOVUJE
 • CHCI JEDNODUCHÉ A EFEKTIVNÍ RADY
 • CHCI SE NECHAT VÉST PROFÍKY

Ještě jsme se s tím nesetkali, ale může se stát,
že se Ti s fotokurzem netrefíme do noty.
Pokud zjistíš do tří dnů po zakoupení, že to není pro Tebe,
můžeš kurz ukončit a my Ti bez řečí vrátíme peníze.

OBJEDNÁVKA

REFERENCE

Delila S.

"Fotím od svých 3 let. V 8 letech jsem měla svou první veřejnou výstavu. Navštěvovala jsem oba zmiňované kurzy v Bruselu i Praze a bylo to SUPEEEEER. Fakt. Dokonce jsem si vyzkoušela na posledním kurzu pomáhat vedoucím s nejmenšími účastníky. Vřele všem nadšeně doporučuji !"

Tomáš Pražák

"Na fototáboře jsem byl již třetím rokem a pokaždé mě bavila všechna místa, na které bych se normálně nepodíval. Samozřejmě jsem se i přiučil něco o fotografování, nejvíc mě bavila makrofotografie :)"

Ema

 "Na fotokurzech jsem se nejen spoustu věcí naučila, ale našla jsem si i nové kamarády. Program je vždy zábavný a naplněný. Líbilo se mi, že jsem viděla i fotky ostatních účastníků."

Jake Owen

"Nejvíce mě na fotokurzech bavilo fotit květiny a různé detaily sportovních aut. Naučil jsem se rozmazávat pozadí za pomoci malé hloubky ostrosti, kterou si sám určuji nastavením clony objektivu. To byl pro mě největší "aha" moment."

Michaela Frühaufová

"Fotografického týdne jsem se účastnila opakovaně v dětství a později i jako praktikantka. Na fotografování se účastníci naučí dívat z různých úhlů pohledu, je podporovaná jejich fantazie a radost z focení. Tábor můžu jen doporučit."

Ondřej Vaněk

"Kurzy kreativní fotografie mi pomohly pochopit základy dobré fotografie tj. kompozici, nastavení foťáku (ISO, clona atd.). Také úpravy na počítači, zvláštěpak odstranění rušivých prvků. Nejvíc jsem si cenil ‘touhy’ lektora Dušana pomoci s každým - i tím nejmenším foto-problémem..."

Eliška N.

"Je skvělé se dívat na svět skrze hledáček foťáku. Najednou je vše docela jiné. Jsem nadšená z každé nové vychytávky, kterou se na fotokroužku naučím."

Jakub

"Já zatím zrcadlovku nemám, ale fotím si denně do mobilu. Po absolvování fotokurzů si i rodiče všimli, že fotky jsou najednou více "profi". Na oslavách jsem vždy povolán jako rodinný fotograf a při výletech na mě také spoléhají, že vše kvalitně zachytím. To mě nesmírně povzbudilo se věnovat focení více do hloubky a navštěvovat dál kurzy."

MÁŠ DOTAZ?

Napiš na naši podporu: info@folkloracek.cz

PARTNER:

Záruka kvality na všech úrovních...