Botanical Garden, Bratislava, Slovakia, 2013

BIO - Elementy

17.5.2013 - 30.6.2013

Botanická záhrada UK Bratislava, Botanická 3, 841 04 Bratislava, Slovensko

 

 

Vernisáž výstavy Bio Elementy v Bratislavě v pátek 17. května 2013 otevřel ředitel Botanické zahrady Univerzity Komenského v Bratislavě RNDr. Jaroslav Bella.

V krátkém úvodu seznámila hosty vernisáže s fotografem Dušanem Swalensem a jeho projektem kurátorka výstavy Kateřina Pešatová.

V bratislavské botanické zahradě startuje výstavní projekt, který vznikl z cyklu fotografií nasnímaných makroobjektivy Dušana Swalense v botanických zahradách evropských hlavních měst. Bratislavská botanická zahrada patří mezi oblíbená odpočinková místa. Zvykli si zde trávit svůj volný čas manažeři i maminky s děti. Je blízko uměle vybudovaného Dunajského kanálu, který slouží zejména jako základna vodním sportům.

Sezóna botanické zahrady zrovna začala, a tak kromě klidu, poučení a příjemného prostředí mohou její návštěvníci najít až do 27. 6. 2013 v jejím půvabném intravilánu také kousek neotřelého, barevného a inovativního pohledu na svět prostřednictvím očí Dušana Swalense. Výstava je instalována pod otevřeným nebem v blízkosti vstupu do skleníků.

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedInSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to DeliciousSubmit to Digg