Tým

Filtr
Počet zobrazení 
Jméno Pozice
Dušan Swalens Autor, Fotograf
Autor, Fotograf

 

Dušan Swalens (*1974)

Vystudoval Vyšší odbornou školu filmovou, obor fotografie a kamera. Pracoval pro regionální televizi a jako kameraman České televize. Filmoval i na půdě parlamentu ČR a nesmírně si váží natáčení v Lánech s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Byl oficiálním hlavním fotografem několika ročníků Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Při dvacetiletém působení v Belgii prošel různými profesemi - například jako řemeslník, prodavač suvenýrů a manažer několika prodejen v cetnru Bruselu. Byl členem kaktusářského spolku ve Flandrech. Po celou dobu je free-lance fotograf, pracoval také na půdě institucí Evropské unie, pro Českou ambasádu a České centrum v Bruselu. Byl fotograf a editor Zpravodaje krajanského spolku Beseda v Belgii, vede kurzy tvůrčí fotografie pro děti, mládež a dospělé. V belgických Brugách vlastní čokoládovnu Sweet Life (www.sweet-life.be). Je spoluzakladatel Černobílého centra v Praze (www.cernobilecentrum.cz) a působí ve vzdělávací společnosti Yesowl Consulting (www.yesowl.cz). Založil si vlastvní vydavatelství. Aktivně se věnuje literatuře, pěstuje exotické rostliny, zajímá se o kinematografii. Vychovává 4 děti.

Ve své volné tvorbě chce Dušan Swalens pozitivním způsobem podněcovat abstraktní myšlení. Jeho makrofotografie má snahu zachytit kreační impulz, jeho objektiv zobrazuje prolnutí hmot v čase a prostoru, dokumentuje zrod nového obsahu a jeho tvaru, abstraktního a fantaskního, umožňujícího individuální interpretaci. Makrofotografii si nelze přesně zapamatovat. Probouzí naši obraznost, každý den ji můžeme vidět jinýma očima, hledat v ní jiný obsah. Vnímatel, který je konfrontován s makrofotografií, ji mění rozměrem své mysli.Dušan Swalens svým přístupem ke zdravému způsobu života od jógy, přes používání „zelené“ energie až po konzumaci rostlinných ekologicky pěstovaných potravin nabádá k zamyšlení nad mezilidskými vztahy a přístupem člověka k přírodě a vesmíru.

Za nejvýznamnější výstavu považuje Dušan Swalens tu v centru nejslavnějších světových galerií v Chelsea v New Yorku. Miluje však i regionální prostředí a všude kde je o jeho dílo zájem. Ilustroval publikaci Quasar pro děti regionu Friuli Venezia Giulia (Itálie, 2011). Jeho dílo vyšlo i knižně v několika svazcích v 9 jazycích.

Knihy, kalendáře:

2014 - LOUTKY 2015/2016 (kalendáře)

2013 - COLLECTION PERUCHET (loutky)

2013 - ELEMENTY 2014, BIO 2014 (kalendáře)

2013 - BIO (přírodní motivy)

2010 - ELEMENTY (země, oheň, voda, vzduch)

2008 - ŠŤASTIKOVÁNÍ (folklórní vánoční sbírka)

 

VÝSTAVY A AKCE: přehled zde

 

Kontakt: dusan@swalens.eu; www.swalens.eu