Náš tým

Tým okolo Dušana Swalense se skládá z velice různorodých horizontů a dovedností.

Všichni přitom mají společný rys, a tím je zapálení pro umění, spolupráci a přátelství.

Vděk patří i všem dobrovolníkům za drobnější občasnou výpomoc, rady, inspiraci, kterých si velmi vážíme.

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedInSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to DeliciousSubmit to Digg
Autor, Fotograf

 

Dušan Swalens (*1974)

Vystudoval Vyšší odbornou školu filmovou, obor fotografie a kamera. Pracoval pro regionální televizi a jako kameraman České televize. Filmoval i na půdě parlamentu ČR a nesmírně si váží natáčení v Lánech s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. Byl oficiálním hlavním fotografem několika ročníků Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Při dvacetiletém působení v Belgii prošel různými profesemi - například jako řemeslník, prodavač suvenýrů a manažer několika prodejen v cetnru Bruselu. Byl členem kaktusářského spolku ve Flandrech. Po celou dobu je free-lance fotograf, pracoval také na půdě institucí Evropské unie, pro Českou ambasádu a České centrum v Bruselu. Byl fotograf a editor Zpravodaje krajanského spolku Beseda v Belgii, vede kurzy tvůrčí fotografie pro děti, mládež a dospělé. V belgických Brugách vlastní čokoládovnu Sweet Life (www.sweet-life.be). Je spoluzakladatel Černobílého centra v Praze (www.cernobilecentrum.cz) a působí ve vzdělávací společnosti Yesowl Consulting (www.yesowl.cz). Založil si vlastvní vydavatelství. Aktivně se věnuje literatuře, pěstuje exotické rostliny, zajímá se o kinematografii. Vychovává 4 děti.

Ve své volné tvorbě chce Dušan Swalens pozitivním způsobem podněcovat abstraktní myšlení. Jeho makrofotografie má snahu zachytit kreační impulz, jeho objektiv zobrazuje prolnutí hmot v čase a prostoru, dokumentuje zrod nového obsahu a jeho tvaru, abstraktního a fantaskního, umožňujícího individuální interpretaci. Makrofotografii si nelze přesně zapamatovat. Probouzí naši obraznost, každý den ji můžeme vidět jinýma očima, hledat v ní jiný obsah. Vnímatel, který je konfrontován s makrofotografií, ji mění rozměrem své mysli.Dušan Swalens svým přístupem ke zdravému způsobu života od jógy, přes používání „zelené“ energie až po konzumaci rostlinných ekologicky pěstovaných potravin nabádá k zamyšlení nad mezilidskými vztahy a přístupem člověka k přírodě a vesmíru.

Za nejvýznamnější výstavu považuje Dušan Swalens tu v centru nejslavnějších světových galerií v Chelsea v New Yorku. Miluje však i regionální prostředí a všude kde je o jeho dílo zájem. Ilustroval publikaci Quasar pro děti regionu Friuli Venezia Giulia (Itálie, 2011). Jeho dílo vyšlo i knižně v několika svazcích v 9 jazycích.

Knihy, kalendáře:

2014 - LOUTKY 2015/2016 (kalendáře)

2013 - COLLECTION PERUCHET (loutky)

2013 - ELEMENTY 2014, BIO 2014 (kalendáře)

2013 - BIO (přírodní motivy)

2010 - ELEMENTY (země, oheň, voda, vzduch)

2008 - ŠŤASTIKOVÁNÍ (folklórní vánoční sbírka)

 

VÝSTAVY A AKCE: přehled zde

 

Kontakt: dusan@swalens.eu; www.swalens.eu